Tvorba webu,

dokážeme to spolu v pár krocích!

Na tvorbě www stránek mě baví rozmanitost a originalita, každý klient je jiný, každý chce něco jiného a je radostí, když vidím jak mnou vytvořený web plní Vaše očekávání a cíle..

Paní u stolu s notebookem při tvorbě webu

 Jak to celé probíhá? V 10 bodech to spolu zvládneme

Před tvorbou webu nejprve poznám Vaše plány, přání, cíle

 • Nejprve je dobré si zavolat nebo napsat, sdělíte mi Vaše představy a já Vám zase řeknu, zda je to možné a navrhnu Vám cenu. Pokud se domluvíme na spolupráci, tak se s Vámi následně ráda sejdu osobně, kde probereme všechny detaily.
 • Někdo má i v myšlenkách jak by měl web vypadat, řeknete mi Vaše představy.
 • Důležité je, abyste mi sdělili vše o Vás a Vašem záměru, co nabízíte za služby nebo jaký produkt chcete prezentovat.
 • Pobavíme se také o ceně Vašich služeb/zboží, cílové skupině, komu budete nabízet služby/zboží, jaké má tato skupina potřeby, otázky, problémy.
 • Projdeme i konkurenci a jakými přednostmi můžete konkurenci předčít.
 • Domluvíme spolu funkce webu.
 • Sdělíte mi kolik stránek bude web mít (kolik produktů hodláte prodávat).
 • Pořešíme textový obsah webu, zda si jej budete chtít sepsat sami nebo využijete prací copywritera.
 • Pokud budete z větší vzdálenosti, zavoláme si přes telefon nebo online přes Skype, Teams a probereme spolu všechny podrobnosti bod po bodu nebo Vám zašlu dotazník. Snadněji pak můžeme vymyslet přesnou strategii a řešení pro dosažení Vašich cílů.

Podklady k webové prezentaci

Zašlete mi všechny podklady pro web, pokud již web máte a přejete si web redesignovat, budu od Vás potřebovat zaslat odkaz na web, přístup do hostingu, kde si platíte doménu/hosting. Dále také texty, obrázky, fotky, PDF, tabulky, odkaz na ty weby, které se Vám líbí, také třeba seznam konkurence, která Vás pálí.

Pro Váš web analyzuji klíčová slova, navrhnu obsah, vytvořím strukturu

 • Zanalyzuji klíčová slova.
 • Navrhnu obsah webu.
 • Udělám základní strukturu webu.
 • Vytvořím prvotní návrh webu, který bude pro Vás dostupný online a pošlu Vám na něj odkaz.
 • První návrh webu je jednoduchý prototyp webu, kde uvidíte holou strukturu webu a navrhnutý obsah. Jde o web částečně bez designu a kudrlinek okolo, je ale plně funkční a můžete se na něm pohybovat jako na plně funkčním webu, dá Vám přesnější představu o tom, kde co bude umístěné, jak budou vypadat nadpisy, texty, jestli budou v jednom sloupečku nebo ve dvou, kde budou fotky, ikonky, tlačítka, jak bude řešeno menu co v něm bude za položky, jak budou seřazené.
 • Uvidíte hlavní stránku webu její strukturu a navržený obsah, ale také strukturu podstránek a jejich navržený obsah, toto vše již na základě analýzy klíčových slov, kterou Vám dám k dispozici.
 • Pak se spolu opět spojíme a domluvíme se na dalších úpravách webu.

Grafika a profesionální podklady

Ujasníme si co bude nyní potřeba, jaká grafika bude potřeba pro web vytvořit, zda máte nebo budete chtít vytvořit logo, jaké fotky se budou fotit (pokud se necháte vyfotit od profesionála, zašlu Vám přesné rozměry fotek, které budou pro web potřeba, jaké texty a na jaké téma budeme psát, dle klíčových slov, zda si je napíšete sami nebo využijete copywritera, co bude na webu za videa v jakém formátu, kvalitě a rozlišení, jak budou vypadat ikonky, co za tlačítka na web dáme.

Úprava designu, zaměření na rychlost webu

Jakmile budeme mít hotové podklady k webu, začneme web ladit co se týče designu, rychlosti načítání a plnit jej obsahem. Vytvořím Vám návrh webu již s kudrlinkami a řekneme si co se Vám líbí a co ne. Doupravím web a opět si řekneme co ještě doladit. Pokud budete s návrhem designu spokojeni, dotvořím zbytek stránek webu.

SEO, optimalizace webu pro vyhledávače a sociální sítě

Doupravím SEO, aby měly vyhledávače jako Google a Seznam z Vašeho webu radost. Nastavím i jednotlivé popisky a titulky pro Facebook, aby se hezky zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání.

Sledování návštěvnosti

Abyste mohli sledovat návštěvnost webu, napojím Váš web na Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager, Facebook Pixel.

Otestování

Provedu kompletní otestování Vašeho webu, abych zjistila, že vše funguje jak má.

Školení jak s webem pracovat a základy SEO

Pokud budete mít zájem naučím Vás jak s webem/eshopem pracovat. Webové stránky s redakčním systémem jsou vytvářeny právě pro majitele, kteří si chtějí na web přidávat svůj obsah a díky uživatelsky jednoduchému editoru toho budete snadno schopni i Vy. Zaškolím Vás osobně nebo online, také mohu zaslat video, kde vše podrobně vysvětlím. Zasvětím Vás i do SEO, abyste věděli kde co na webu nastavit, titulky, popisky, nadpisy H1, H2, názvy a popisky obrázků, aby Vámi přidaný článek nebo zboží bylo co nejvíce optimalizované.

Spuštění a předání přístupů

Po dokončení webu Vám zašlu všechny důležité přístupy a také zálohu webu. Pokud budete chtít, nemusí naše spolupráce tímto krokem skončit, mohu Vám Váš web nadále spravovat, plnit obsahem či aktualizovat, aby byl po mnoho let bez problémů a stále plně funkční.

Jaký nový web bude? A co bude umět?

Bude mít responzivní design

Skvěle se bude zobrazovat na každém zařízení jako mobil, tablet i počítač. Také lze udělat dvě rozdílné verze webu, kdy se budou zobrazovat jiné obrázky a jiné texty na počítači a jiné na mobilním telefonu.

Snadno si jej můžete upravovat

Pomocí editoru, který je v češtině si můžete sami snadno upravovat cokoli na webu a ještě k tomu přímo z přední části webu, tak jako když web vidí návštěvníci, uvidíte web i Vy a můžete si okamžitě měnit texty, obrázky, videa, psát články, měnit položky v menu, dokonce můžete kopírovat celé stránky i sekce a prvky na webu a přesouvat nebo měnit je jak se Vám zlíbí. Úpravy na webu vidíte ihned a můžete se snadno rozhodnout, zda změny uložíte a nebo Vámi vytvořené úpravy zrušíte. Žádné kódy jako to bylo dříve na Vás nečekají a nemusíte tak volat s každou maličkostí programátora.

SEO webových stránek je hračka

Pomocí SEO nástroje si můžete sami upravit u každé stránky, článku, fotky popisky a titulky pro vyhledávače, sociální sítě, nastavit si titulky, popisky a ALT popisky fotek, obrázků dle sebe. Pomocí jednoduchého editoru si také můžete sami určit zda bude nadpis v H1 nebo H2 a jiné, zvýraznit důležitá slova a další.

Web má v sobě blog

Obsah je král se píše všude, ano je to tak, když máte web nebo eshop je perfekní věc, když na něj budete psát články z oboru, různé návody, školení, řešit problematické otázky, které tíží Vaše cílové zákazníky. Pomocí blogu si na web můžete snadno přidávat sami obsah, který uznáte za vhodný.

Web lze kdykoli rozšířit o Eshop

Prodávejte 10 položek nebo 1000, eshop není v ničem omezen! Neplatíte žádné měsíční poplatky za provoz eshopu, třetí straně která zvedá ceny třeba podle počtu zboží. Platíte si hosting a doménu, je to stejné jako v případě webu. Vy jste jedinými vlastníky eshopu, nikdo Vám nemůže eshop vzít.

Propojení se sociálními sítěmi

Web lze propojit se sociálními sítěmi, dokážete tak snadno zvýšit návštěvnost.

Newsletter

Potřebujete zasílat newslettery? Web lze snadno propojit např. s Mailchimp a dalšími aplikacemi.

Kdykoli si můžete cokoli na webu snadno upravit

Nemusíte kvůli budoucím úpravám webu volat programátora. Vše si na webu můžete snadno upravit sami. Web má v sobě skvělý uživatelsky velice oblíbený editor, pomocí kterého si můžete cokoli změnit, ať už to budou texty, fotky, ikonky, celková struktura, počet sloupečků jak bude text rozdělen, jednotlivé prvky na webu si můžete i kopírovat a přesouvat tahem myši.

Máte dotazy? Zde jsou ty nejčastější

Až mi web vytvoříte, kdo bude stránky vlastnit?

Výlučným vlastníkem budete Vy. Já Vám před tvorbou webu poradím u jaké společnosti je dobré si zaregistrovat doménu a hosting, vysvětlím jak si doménu a hosting objednáte a sdělím Vám aktuální ceny. A pokud budete mít zájem, doménu a hosting Vám pomohu objednat. Všechna hesla Vám přijdou na Váš email. Založím Vám i emailové schránky pokud budete chtít.

Jde o web s redakčním systémem?

Ano, tvořím weby s redakčním systémem WordPress, které jsou velice oblíbené pro své velice příjemné a intuitivní uživatelské prostředí. Snadno si tak majitelé webů mohou na svůj web psát články nebo pokud jde o eshop, tak si přidávají zboží a nemusí oslovovat s každou prkotinou programátora.

Kolik stojí tvorba webu?

Cena webových stránek je velice různá a záleží na mnoha věcech. Jednoduchý mini web bude stát o hodně méně než rozsáhlý firemní web, který budete chtít přeložit do dvou jazyků, na webu budete chtít mít rezervační formulář nebo budete například prodávat online kurzy či zboží a půjde o eshop.

Důležitou roli hraje také fakt, zda máte kvalitní podklady jako fotografie, texty a grafiku pro web.

Jak dlouho trvá vytvoření webu?

Zaměřuji se na efektivní svižnou spolupráci, délka tvorby webových stránek samozřejmě závisí na velikosti webu, jak dobré podklady mi pro web dodáte a kolik úprav budeme dělat. Web se dá vytvořit za 3 dny, ale také to může trvat několik měsíců, obvykle trvá vytvoření webu měsíc, vím moc dobře, že čím dříve Vám web vytvořím, tím lépe pro Vás, na druhou stranu znáte heslo práce kvapná málo platná.. Držím se stylu, že práci jen tak neodfláknu a weby dotahuji do konce.

Jak to bude s grafikou a úpravou fotografií

Grafiku Vám dokáži navrhnout nebo předělat, také produktové fotografie mohu upravit, aby vypadaly profesionálně, cokoli mohu vyříznout nebo schovat.

Kdo mi pomůže s texty?

Pro texty na web Vám doporučím profesionála, se kterým dlouhodobě spolupracuji.

Kolik mě bude stát provoz webu?

Orientačně Vás webové stránky ročně vyjdou kolem 1500 – 2000 za hosting a doménu. Pokud budete mít na webu instalovány nějaké pluginy rozšiřující funkce webu jako například platební bránu, tak je potřeba se o tyto pluginy starat a aktualizovat je a licence např. pro platební bránu na rok vychází cca 1250 Kč.

Kdo mi zařídí hosting a doménu?

Hosting a doménu si klienti zřizují většinou sami, ale pokud budete potřebovat, ráda Vám poradím kde si hosting a doménu zakoupit a jaký je postup.