Tvorba webu,

dokážeme to spolu v pár krocích!

Na tvorbě www stránek mě baví rozmanitost a originalita, každý klient je jiný, každý chce něco jiného a je radostí, když vidím jak mnou vytvořený web plní vaše očekávání a cíle..

Paní u stolu s notebookem při tvorbě webu

 Jak to celé probíhá? V 10 bodech to spolu zvládneme!

Před tvorbou webu nejprve poznám vaše plány, přání, cíle

 • Nejprve je dobré si zavolat nebo napsat, sdělíte mi vaše představy o webu a já vám zase řeknu, zda je takový web možné vytvořit a navrhnu vám cenu. Pokud se domluvíme na spolupráci, tak se s vámi následně ráda sejdu osobně, kde probereme všechny detaily.
 • Někdo má i v myšlenkách jak by měl web vypadat, jiný to má nakreslené na papíře, řeknete mi jak byste si přáli, aby web vypadal nebo mi pošlete návrh do emailu.
 • Důležité je, abyste mi sdělili vše o vás, o vašem podnikání, vašem záměru, co nabízíte za služby nebo jaký produkt chcete prezentovat a za jakou cenu, jestli znáte své zákazníky, tak jací jsou, na co se vás nejčastěji ptají, co řeší a co od vás očekávají a také co vaše konkurence, máte něco co nabízíte v lepší kvalitě, nabídnete zákazníkům lepší službu, lepší zboží, něco více než ostatní?
 • Domluvíme spolu nejen vzhled, ale také funkce webu.
 • Sdělíte mi kolik stránek bude web mít (v případě eshopu kolik produktů hodláte prodávat, kolik kategorií bude, jaké vlastnosti budou mít produkty).
 • Pořešíme textový obsah webu, zda si jej budete chtít sepsat sami nebo využijete raději copywritera.
 • Pokud budete z větší vzdálenosti, zavoláme si přes telefon nebo online přes Google meet, Google meet je služba zdarma, kdy Vám do emailu zašlu odkaz na online schůzku, stačí, když na odkaz kliknete a tím se připojíte, poté spolu můžeme hovořit, vidět se a probrat společně všechny podrobnosti bod po bodu nebo vám zašlu dotazník. Snadněji pak můžeme vymyslet přesnou strategii a řešení pro dosažení vašich cílů.

Podklady k webové prezentaci

Zašlete mi všechny podklady, které máte pro web. Pokud již web máte a přejete si redesign webu, budu od vás potřebovat zaslat odkaz na web, přístup do hostingu, kde si platíte doménu/hosting. Dále také texty, obrázky, fotky, PDF, tabulky, odkaz na weby, které se vám líbí, také třeba seznam konkurence, která vás pálí.

Pro váš web udělám analýzu klíčových slov, navrhnu obsah, vytvořím strukturu

 • Zanalyzuji klíčová slova.
 • Navrhnu obsah webu.
 • Udělám základní strukturu webu.
 • Vytvořím prvotní návrh webu, který bude pro vás dostupný online a pošlu vám na něj odkaz.
 • První návrh webu je většinou jednoduchý prototyp webu, kde uvidíte holou strukturu webu. Jde o web částečně bez designu a kudrlinek okolo, je ale plně funkční a můžete se na něm pohybovat jako na plně funkčním webu, dá vám přesnější představu o tom, kde co bude umístěné, jak budou vypadat nadpisy, texty, jestli budou v jednom sloupečku nebo ve dvou, kde budou fotky, ikonky, tlačítka, jak bude řešeno menu co v něm bude za položky, jak budou seřazené.
 • Pak se spolu opět spojíme a domluvíme se na dalších úpravách webu.

Precizní grafika

Ujasníme si co bude nyní potřeba, jaká grafika bude potřeba pro web vytvořit, zda máte nebo budete chtít vytvořit logo, jaké fotky se budou fotit (pokud se necháte vyfotit od profesionála, zašlu vám vhodné rozměry fotek, které budou pro web třeba, jaké texty a na jaké téma budeme psát, co bude na webu za videa v jakém formátu, kvalitě a rozlišení, jak budou vypadat ikonky, co za tlačítka na web dáme.

Úprava designu, zaměření na rychlost webu

Jakmile budeme mít hotové podklady k webu, začneme web ladit co se týče designu, rychlosti načítání a plnit jej obsahem. Vytvořím vám návrh webu již s kudrlinkami a řekneme si co se vám líbí a co ne. Doupravím web a opět si řekneme co ještě doladit. Pokud budete s návrhem designu spokojeni, dotvořím zbytek stránek webu.

SEO, optimalizace webu pro vyhledávače a sociální sítě

Doupravím SEO, aby měly vyhledávače jako Google a Seznam z vašeho webu radost.

Sledování návštěvnosti

Abyste mohli sledovat návštěvnost webu, napojím váš web na Google Analytics, Google Search Console, Google Tag Manager, Facebook Pixel.

Otestování

Provedu kompletní otestování vašeho webu, abych zjistila, že vše funguje jak má.

Školení jak s webem pracovat a základy SEO

Pokud budete mít zájem naučím vás jak s webem/eshopem pracovat. Webové stránky s redakčním systémem jsou vytvářeny právě pro majitele, kteří si chtějí na web přidávat svůj obsah a díky uživatelsky jednoduchému editoru toho budete snadno schopni i vy. Zaškolím vás osobně nebo online, také mohu zaslat video návod. Zasvětím vás i do základů SEO, abyste věděli kde co na webu nastavit, titulky, popisky, nadpisy H1, H2, názvy a popisky obrázků, aby vámi přidaný článek nebo zboží bylo co nejvíce optimalizované.

Spuštění a předání přístupů

Po dokončení webu vám zašlu všechny důležité přístupy. Pokud budete chtít, nemusí naše spolupráce tímto krokem skončit, mohu vám váš web nadále spravovat, plnit obsahem či aktualizovat, aby byl po mnoho let bez problémů a stále plně funkční.

Výhody webu

Responzivní design

Přizpůsobí obsah i mobilnímu telefonu a tabletu. Také lze udělat dvě rozdílné verze webu, kdy se budou zobrazovat jiné obrázky a jiné texty na počítači a jiné na mobilním telefonu.

Snadno si web můžete upravovat

Pomocí editoru, který je v češtině si můžete sami snadno upravovat cokoli na webu a ještě k tomu přímo z přední části webu, tak jako když web vidí návštěvníci. Můžete si okamžitě měnit texty, obrázky, videa, psát články, měnit položky v menu, dokonce můžete kopírovat celé stránky i sekce a prvky na webu a přesouvat myší nebo měnit je jak se vám zlíbí. Úpravy na webu vidíte ihned a můžete se snadno rozhodnout, zda změny uložíte a nebo vámi vytvořené úpravy zrušíte. Žádné kódy jako to bylo dříve na vás nečekají a nemusíte tak volat s každou maličkostí programátora.

Snadno upravitelné SEO

Pomocí SEO nástroje si můžete sami upravit u každé stránky, článku, fotky popisky a titulky pro vyhledávače. Pomocí jednoduchého editoru si také můžete sami určit zda bude nadpis v H1 nebo H2 a jiné, zvýraznit texty a další.

Web má v sobě blog/novinky/aktuality

Obsah je král se píše všude, ano je to tak, když máte web nebo eshop je perfektní věc, když na něj budete psát články z oboru, různé návody, školení, řešit problematické otázky, které tíží vaše cílové zákazníky. Pomocí blogu si na web můžete snadno přidávat sami obsah, který uznáte za vhodný.

Možnost rozšířit o eshop

Prodávejte 10 položek nebo 1000, eshop není v ničem omezen! Neplatíte žádné měsíční poplatky za provoz eshopu, třetí straně která zvedá ceny třeba podle počtu zboží. Platíte si jen hosting a doménu, je to stejné jako v případě webu. Vy jste jedinými vlastníky eshopu, nikdo vám nemůže eshop vzít.

Propojení se sociálními sítěmi

Web lze propojit se sociálními sítěmi a pomocí propojení dokážete web posunout zase o něco více na přední příčky v hledanosti, zvýšit návštěvnost webu a tím i počet objednávek/zákazníků.

Newsletter

Potřebujete zasílat newslettery? Web lze snadno propojit např. s Mailchimp a dalšími aplikacemi.

Máte dotazy? Zde jsou ty nejčastější

Až mi web vytvoříte, kdo bude stránky vlastnit?

Jediným vlastníkem webových stránek jste vy.

Jde o web s redakčním systémem?

Ano, tvořím webové stránky s redakčním systémem WordPress, které jsou velice oblíbené pro velice příjemné a intuitivní uživatelské prostředí. Snadno si tak majitelé webů mohou na svůj web psát články nebo pokud jde o eshop, tak si přidávají zboží a nemusí oslovovat s každou maličkostí programátora.

Kolik stojí tvorba webu?

Cena webových stránek je velice různá a záleží na mnoha faktorech, jak bude web rozsáhlý, jaké funkce budete požadovat a důležitou roli hraje také zda mi dodáte podklady pro web (fotografie, texty) a v jaké kvalitě. Běžná cena firemních webových stránek vyjde na 30 – 50 hodin práce, počítejte tedy kolem 25.000 Kč – 45.000 Kč.

Lze se samozřejmě domluvit na vytvoření levnějšího řešení, ale měli byste počítat s tím, že levnější web nemusí být tolik dohledatelný jako web, na který mám více času. Berte to tak, že vždy se musí někde ubrat, vždy je něco za něco, levnější cena má někde skrytý háček, tvořím weby přes 10 let, tak si dovolím tvrdit, že to vím… Položte si otázku, zda chcete jen nějaký levný web hup šup a hotovo, paráda mám web za pár kaček nebo chcete kvalitně vytvořený web, který vám bude sloužit mnoho let a bude vám následně přivádět zákazníky, tedy investovaná cena se vám vrátí..

Nechám to samozřejmě na vás, web za pár kaček také umím vytvořit a nebráním se tomu, zakázka je zakázka, ale určitě vás na to upozorním, když mi brnknete a budete chtít levný web.

Ještě je možná další varianta, kdy tvoříme nejprve sice levný web, který následně podle situace a vašich možností dále upravujeme, aby se z nízkonákladového webu stal web pořádný, ano i to si můžeme domluvit a s některými klienty, kteří nechtějí zprvu investovat tolik peněz, to tak také řeším. Vytvoříme nejprve levnější web a následně jej vylepšujeme, prostě postupně, dle toho jak si to mohou klienti finančně dovolit, protože každý nemá hned z fleku např. 50tis na super web.

Zavolejte mi a já vám nabídnu řešení na míru, domluvíme se spolu tak jak potřebujete, nevidím v tom problém, mám klienty, kteří mají i web na splátky, jde to.

Jak dlouho trvá vytvoření webu?

Zaměřuji se na efektivní svižnou spolupráci, délka tvorby webových stránek samozřejmě závisí i na velikosti webu nebo jak dobré podklady pro web dodáte a kolik úprav budeme dělat. Obvykle trvá vytvoření webu 14 dní a následně web ještě ladíme jednak co se týče vzhledu, ale také SEO. Vím moc dobře, že čím dříve vám web vytvořím, tím lépe pro vás, na druhou stranu znáte heslo práce kvapná málo platná..

Jak to bude s grafikou a úpravou fotografií

Pomohu vám s veškerou grafikou, upravím fotografie, vytvoříme bannery, případně i logo a vše sladíme, abyste měli jednotnou a pěknou firemní identitu.

Kdo mi pomůže s texty?

Pokud nebudete mít texty pro web, projdeme společně co by bylo dobré na webu uvést, případně mohu já napsat obsah a nebo vám mohu doporučit profesionálního copywritera, který vám texty vymyslí na profesionální úrovni.

Kolik mě bude stát provoz webu?

Weby na WordPressu jsou zdarma, neplatí se měsíčně žádný paušál/pronájem, ale abyste měli web je potřeba vždy platit někde místo, kde budou soubory webu uloženy, aby web mohl fungovat, říká se tomu hosting. Orientačně vás hosting vyjde kolem 1400 Kč/rok. Také je potřeba platit každý rok název webu = doména a ta vychází zhruba na 250 Kč/rok. Záleží kde budete web hostovat (kde bude uložen), je spousta variant, na aktuální ceny se můžete podívat například zde Wedos, Active24, Webglobe, někdo již hosting a doménu má zakoupeny a kdo nemá, tomu ráda poradím a pomohu s objednávkou, na tom se domluvíme.

Kdo mi zařídí hosting a doménu?

Ráda vám poradím jaké jsou možnosti, kde si hosting a doménu zakoupit a jaký je postup, případně můžete mít web pod mým serverem. Nebo vám tyto služby mohu objednat.